Poradíme na +420 720 038 338 (Po - Pá 10:00 - 18:00 a So 10:00 - 12:00)

Novinky na sezónu 2020/2021

Nevíte si rady?

Jaroslav Chvátal, hokejový specialista

Napište mi dotaz
+420 720 038 338

Kategorie

Filtrovat produkty

Nebyly nalezeny žádné produkty

12.3.2020

Snad tento článek nepíšu předčasně, díky corona viru, a nová hokejová sezóna se hrát bude. Nebo, všichni v to doufáme a věříme. I když těžko říct, jaký průběh a hlavně dopad bude mít virus na výrobu v Číně. Již dříve jsme slyšeli o tom, že hráči v NHL nemají hokejky, jelikož fabriky, ve kterých se vyrábí jsou zavřené. A v těch samých fabrikách se vyrábí i ostatní části výstroje nejen pro profesionály, ale i pro nás obyčejné smrtelníky, co hrajeme hokej pro zábavu.

Dost tedy o událostech dnešních dní, to nechám odborníkům, a pojďme se věnovat tomu, co nám Bauer a CCM letos představí za novinky.

Začal bych CCM, kde těch novinek je méně. Vlajkovou lodí obou značek bývají samozřejmě brusle a pak hokejky, u brankářů pak betony a rukavice. Cyklus bruslí u obou značek bývá dva roky na model, tudíž letos přichází na řadu řada Tacks, konkrétně nejvyšší model nese název Super Tacks AS3 Pro. Kromě názvu se model moc neliší od starší sestry AS1. Samozřejmě je brusle z jednoho kusu (bez podrážky), což zajišťuje dokonalý cit a hlavně přenos energie z nohou přímo do bruslí. Od CCM to byl obrovský skok dopředu v oblasti bruslí, jelikož takový počin tu ještě nebyl a de facto to byl trochu krok do neznáma, zda to bude vůbec fungovat. Pamětníci si možná vzpomenou, že dříve se o podobný kousek snažila firma Easton, ale nebylo to dotaženo do konce a navíc si jejich hokejovou divizi převzala pod svá křídla firma Bauer. Takže máme skvělou brusli a přidejme k tomu i takřka dokonalou vnitřní stélku. Možná je to hloupé tvrzení nebo uvažování, ale CCM tvoří brusle, které prostě vydrží a jsou skvělé - trochu divný počin v dnešní době, kdy se vše dělá na max 2-3 roky. Pokud ovšem nechcete dát za brusle 20 tisíc, ale i tak si chcete dopřát profi brusle bez podrážky, tak můžete sáhnout po levnějším modelu AS3. Shrnutí je takové, že už dávno jsou pryč doby, kdy v oblasti hokejových bruslí byla jednička na trhu firma Bauer - dnes už to není boj Davida s Goliášem, ale vyrovnaný zápas v rozhodujícím sedmém zápase finále Stanley Cupu.

Co se týče hokejek CCM, tak jediné jejich mínus je to, že firma vydává novou hůl pomalu každý rok, ne-li půlrok. To je docela boj pro nás obchodníky, jelikož něco naskladníte a ani ne za celou sezónu se toho musíte zbavit, protože už je daný model vykopávka. To se naštěstí mění a vyjma nejvyšších modelů, budou modely hokejek na dva roky. Letos k nám doputuje model JetSpeed, konkrétně FT3 Pro. Asi nejoblíbenější modelová řada, která má hybrid kick-point - bod ohybu v místě držení spodní ruky. Takže hokejka by si sama měla zpracovat, jestli střílíte příklepem nebo švihem. Vylepšená jsou carbonová vlákna uvnitř hokejky, kdy by měla být o něco lehčí, ale hlavně by měla déle vydržet - necháme se překvapit jak to opravdu bude v praxi. Novinkou je pak nová helma Tacks 910, která je vylepšenou vezí oblíbené 710. Asi nejprodávanější model helem, který sedne skoro každému bez ohledu na tvar hlavy. 

Velká změna a zároveň neznámá je v oblasti golmařiny. Byli jsme zvyklí, že CCM tvořila golmařinu spolu s firmou Lefevre, která tvoří brankářskou výstroj již od roku 1967. Těžko říci co se stalo, nicméně Lefevre se osamostatnilo a vyrábí výstroj pouze pod svým jménem. Dost brankářů v NHL teď jejich výstroj testuje (i český brankář David Rittich v Calgary Flames), takže uvidíme jaký bude mít progres v budoucnu. Nicméně přichází otazník jak se s tímto "rozchodem" poperou v CCM. Nová výstroj s názvem AXIS vypadá více než zajímavě, nejen u betonů a rukavic. Například vesta vypadá jak brnění Iron Mana. Uvidíme jak tento počin dopadne, jestli to byl dobrý krok dopředu nebo se CCM bude chvíli v této oblasti hledat.

Největší změna přichází u Baueru v oblasti bruslí, kde nové modely bude mít řada Supreme - nejvyšší model Ultrasonic. Hrozně se mi líbí loňský počin Baueru, kdy u Vaporu (2X Pro a 2X) snížili špičku bruslí, aby byl plnohodnotný kontakt noha + brusle - tento prvek máme samozřejmě i u nových Supreme. Kromě nového designu, zde najdeme, resp. nenajdeme, plastová očka pro tkaničky, prodloužená carbonová podrážka, ale na co se hodně těším (už sem předeslal v minulém článku), tak jsou nové nože LS Pulse TI (titanová úprava) a LS Pulse (vylepšené LS5). Ovšem největší boom přichází v tom, že již nebudou brusle Bauer Nexus (obrazně řečeno). Bauer přišel s novinkou co se týče šířky bruslí - Fit 1 = D, Fit 2 = EE a Fit 3 = Nexus. Za mě palec nahoru, jelikož Nexusy nebyly extra žhavě poptávaným zbožím, nicméně z trhu nezmizí. Další bombičkou je řazení bruslí dle kategorií - nově to budou Youth (Dětské), Junior, Intermediate a Senior. Co znamená v praxi Intermediate (zkr.: INT)? Hráči s menší nohou zaplatí méně (velikosti 4 - 6,5"), nicméně děti o něco více. Uvidíme opět, jak to bude vypadat v praxi, ale za mě to dává smysl. 

Co se týče hokejek, tak opět přichází řada Supreme (nejvyšší Ultrasonic), která je podle kick-pointu řazena k hokejkám nejlepším pro tvrdou střelu příklepem. Novinkou je šestihranný shaft v oblasti krčku hole - důvodem je zpevnění hokejky v této nejnamáhavější části. Při prvním kontaktu mě zaujala blištivá barva, nízká váha a zároveň napadla otázka - co inovaci v krčku hole řeknou centři? Přeci jen dost z nich drží v této části hokejku na buly.. Jak se jim bude držet? Nebude hokejka moc široká? Nebude se protáčet? Uvidíme.. 

V oblasti golmařiny - opět Supreme s názvem Ultrasonic. Nijak velké nebo překvapivé změny co se týče použitých materiálů atd., ale posun vpřed je u základní (price point) řady - GSX. Tato řada označuje spojení Vapor a Supreme dohromady, resp. Vapor X2.7 a Supreme S27. Opět dávám palec nahoru. Upřímně, mezi těmito základními řadami (kromě názvu) nebyl nikterak velký rozdíl, tak proč to nespojit dohromady. Nebude v tom guláš a golmani si to koupí ať už to bude GSX nebo třeba BMX.

Závěrem? Myslím si, že je na co se těšit, ať jste hráč nebo brankář. Vlastně, stejně jako každou sezónu ;)

 

Chvátoš

 

Máte dotaz? Kontaktujte nás

Produktové kategorie

Nákupní košík

Počet kusů: 0

Uživatelský profil

Přihlásit se Registrovat

Buďte o krok napřed! Veškeré novinky pravidelně v emailu.
Řídíme se ochranou osobních údajů.

Jsme autorizovaný prodejce

U nás nenaletíte. Máme pouze originální zboží se zárukou, které můžete vyměnit nebo vrátit a garantujeme řádnou reklamaci.

Facebook YouTube Instagram Kde nás najdete