Poradíme na +420 720 038 338 (Po - Pá 10:00 - 18:00 a So 10:00 - 12:00)

Masterchef souboj o nejlepší nože

Nevíte si rady?

Jaroslav Chvátal, hokejový specialista

Napište mi dotaz
+420 720 038 338

Kategorie

Filtrovat produkty

Nebyly nalezeny žádné produkty

17.2.2020

Ve zkratce lze tento souboj, mezi firmami Bauer a CCM, nazvat stejně jako divácky úspěšný pořad o vaření. 

Upřímně, Bauer se dlouhodobě potýká s kvalitou jejich nožů/runnerů v bruslích. Možná nejlepší byly ještě úplně staré TUUKy, které byly tvrdé, zároveň vydržely dlouho nabroušené a prakticky nešly zlomit. Jakmile přišly na trh runnery Light Speed (zkr. LS), tak kvalita šla docela dolů. Zejména první várka LS Edge 4 - praskaly jako párátka. LS3 byly zase takové neslané/nemastné a hlavně jejich tvar byl šílený, kdy na patě a špičce byla boule jak nějaký otok a člověk se s nimi nejdříve trápil na ledě a poté brusič, aby nožům dal nějaký provozuschopný tvar. Navíc, asi sem nezažil tolik jako u Baueru, že by praskaly nože, OCEL, více než PLASTOVÉ holdery. 

Předloni přišel Bauer s novinkou - nože LS5 Edge Carbon (i do brankářských Bauerek). Carbonová tuhá úprava zvenčí a vnitřní jádro měkčí. No, upřímně? Co se týče carbonové úpravy, tak žádná hitparáda to nebyla. Nože stačilo otřít a matná černá barva se asi vypařila. Nicméně, ona měkčí vnitřní část je skvělá. Nože se krásně brousí, lépe se na nich jezdí a vydrží déle nabroušené. Takže určitý posun tam byl, ale... Je tu velké ALE, kdy sice největší hvězdy hráli v bruslích Bauer, ale bez nožů Bauer. Bylo vidět všechno, jenom ne klasické eLeSka. Kanadské Step Steel, Finské Ramonedge atd.. A proto asi inženýři v Baueru dali hlavy dohromady a začali vymýšlet něco, co má smysl. Když už máme špičkové brusle, které používá drtivá většina profíků, tak musí bruslit i na našich nožích. Protože když třeba takový Patrick Kane bude bruslit s noži Bauer, tak potenciální zákazník z oblasti smrtelníků (hobíci, děti..) na nich začne bruslit také, tudíž bussines jde směrem vzhůru. A protože třeba takový Patrick Kane hraje v bruslích Bauer, ale má tam nože Step Steel, tak někde bude problém a musís se řešit. V případě Baueru tak, že firmě Step "zakázal" vyrábět nože do jejich bruslí, resp. holderů Edge, protože na něj mají patent (patent asi nebylo to hlavní). Nicméně Bauer nehraje uražené dítě na pískovišti, protože nemá tak hezké bábovičky jako soused vedle, ale začal konat. Výsledkem jsou nové runnery Tuuk LS Pulse a jejich namaknější brácha Tuuk LS Pulse Titanium. Klasické Pulse jsou vylepšené LS4 a mají krasný zrdcadlový lesk - reakce (možná kopie.?) na Step V-Steel nože. Nicméně mnohem zajímavější jsou právě Titanium. Povrchová úprava nože titanovými vlákny by měla noži zajistit potřebnou tuhost a skvělý skluz. Když sem nože držel v ruce spolu s novými bruslemi Bauer Supreme Ultrasonic, tak vypadaly nejen elegantně, ale dle mého názoru budou skvělé i na ledě. Ovšem na konečný verdikt si musíme počkat do léta, kdy nože budou dostupné.

CCM to měl s noži do bruslí docela opačně. Nože na můj vkus až moc tvrdé, docela špatně se brousí a možná právě i díky své tvrdosti byly po pár ledech tupé a pokud jste, nedej bože, na něco šlápli, tak tam byla díra jak do Macochy. Obecně bych řekl, že CCM s noži a hlavně holdery SB+4.0 měly obrovské trápení. Přesný opak Baueru - nože se nelámaly (pouze křivily), ale plasty praskaly, někdy i po první inkasovné střele od puku. A pravidlem také bylo, že v jednom týdnu jste zlomili jeden holder a druhý přišel v týdnu dalším - trochu pech. Nicméně opět, reakce na sebe nenechala dlouho čekat (asi jen 2 roky co se týče holderů) a CCM vyrobilo holdery XS, které drží nůž pomocí šroubovací pojistky (reakce na Bauer a holdery Edge) a výměna je otázkou cca 15 vteřin. Když mám špičkové boty, potřebuji k nim i odpovídající holdery s noži. A teď to zajímavější - spojení CCM s kanadskou firmou Step Steel. Znalci ví, že Step je na trhu docela dlouho a vyrábí pouze nože do bruslí (i kraso) a jde jim to po čertech dobře. XY hráčů v NHL hraje s noži Step Steel (výše zmiňovaný Kane, Ovechkin, Pastrňák a další) a věřte tomu, že tihle kluci nebudou hrát jen tak s něčím, že jim za to dobře zaplatí. Něco jiného je dělat reklamu na kafe nebo granule pro psy, která je štědře zaplacena a na druhé straně je právě ten výkon na ledě, který Vás živí. Takže máme teď špičkové CCMky boty, konečně tvrdé plasty s rychlou výměnou nožů a do toho nože, které jsou nejlepší na trhu. Co víc si přát? Snad jen, aby to nestálo takový balík. Takže pokud hrajete v bruslích CCM a chcete si dopřát kvalitní nože, tak máte o důvod více k smíchu, protože Step Black Steel (carbonové - opravdu carbonová úprava !) jsou top třída.

Závěrem slovy porotce z Masterchef Česko Přemka Forejta: "Hledám někoho kdo mě vystřelí z trenek". Hodně štěstí a jsme všichni zvědaví, kdo nás vystřelí..

 

Chvátoš

Máte dotaz? Kontaktujte nás

Produktové kategorie

Nákupní košík

Počet kusů: 0

Uživatelský profil

Přihlásit se Registrovat

Buďte o krok napřed! Veškeré novinky pravidelně v emailu.
Řídíme se ochranou osobních údajů.

Jsme autorizovaný prodejce

U nás nenaletíte. Máme pouze originální zboží se zárukou, které můžete vyměnit nebo vrátit a garantujeme řádnou reklamaci.

Facebook YouTube Instagram Kde nás najdete