Poradíme na +420 720 038 338 (Po - Pá 10:00 - 18:00 a So 10:00 - 12:00)

Den hráče v Play-Off KHL (Krajské hokejové ligy)

Nevíte si rady?

Jaroslav Chvátal, hokejový specialista

Napište mi dotaz
+420 720 038 338

Kategorie

Filtrovat produkty

Nebyly nalezeny žádné produkty

21.2.2020

Play-Off - tohle slovní spojení naháni husí kůži každému hráči, nehledě na to jestli hraje hokej, americký fotbal nebo jiný sport. Jelikož je to neskutečně (někdy) dlouhá a těžká cesta, na jejímž konci je buďto vysněný pohár nebo smutné druhé místo. Pro tuhle část sezóny to všichni hrajeme. Kdo nezažil v kolektivním sportu tuto část soutěže, tak přichází o to nejlepší.

Mě osobně to po novém roce drží nad vodou, resp. stále mě to nutí chodit na tréninky, protože vím (pokud to tabulkové umístění zaručuje), že za chvíli to začíná. Přeci jen, v "krajáči" se hraje pouze na dva vítězné zápasy, finále na tři, takže to svým způsobem může být i rychlovka, tudíž je to neskutečný nápor nejen na psychiku - prohraješ první zápas a u druhého se klepeš, protože to může být tvůj poslední v sezóně (ne-li v kariéře). A v druhé řadě i nápor na fyzičku, protože hraješ defucto amatérskou soutěž = nic za to nemáš a mezitím chodíš ještě do práce. A play-off hráče v krajáči vypadá takto (aspoň v mém případě) - úterý trénink, středa zápas, čtvrtek trénink, pátek zápas a případný zápas ještě v neděli. A takhle se to opakuje třikrát po sobě, resp. ve finále to je ještě o týden dýl. Takže seš totálně vyčerpanej, jelikož v úterý jdeš do práce - pak trénink, ve středu jdeš do práce - pak zápas atd.. Doma tě nevidí, takže psychický nápor ještě ve své oáze klidu, protože Tvoje drahá/lepší polovička Ti ještě nakládá skrze něco, co miluješ a ona to prostě nechápe. Nedejbože se přidává i fyzická námaha, kdy můžeš doma dostat ještě kusem nábytku nebo nádobí (pozitivum - procvičíš reflexy), ale také: "Zase jdeš na zápas/trénink? Takže zítra pouklíziš byt!". Takže tak a pak máte ještě podávat výkon..

Kolikrát jsem si říkal, jaké to asi je v NHL nebo jakékoliv profesionální soutěži.. Ráno se probudíš, v klidu si dáš snídani. Po cestě na zimák na předzápasové rozbruslení si koupíš kafe. Přijdeš na zimák, rozcvičíš se a jdeš na 30-40 minut na led. Oběd a jdeš se před večerním zápasem natáhnout. Odehraješ zápas a jdeš domů/na hotel. Jak krásně to zní.. Samozřejmě není všechno zlato co se třpytí! Ti borci odehrají přes 100 zápasů za sezónu (spolu s reprezentací) a jsou za to královsky placeni, nicméně jedou až na krev. Škoda, že sem víc nemakal nebo neměl taky to štěstí, a nejsem tam v NHL.. Výhoda pro Vás, kdo to bude číst, že Vám o tom můžu napsat ;)

Tak a teď jak to probíhá u mě, u "nehokejisty", který hraje krajáč a u toho chodí do práce..

7 - 7:30: Budíček. Povinná údržba v koupelně, oblíknout se a jít s domácím mazlíčkem ven.

8:30 - 9:00: Odjezd do práce. Mezitím snídaně. Do práce jezdím dřív, abych si dal v klidu kávu a nachystal si vše potřebné, než se otevře.

10 - 18:00 Pracovní doba. Když se bavíme o dni, kdy mám trénink. V případě zápasu chodím z práce dříve - mezi 14 a 15 hodinou, v závislosti na zápase doma nebo venku (pro mě venku defucto všechny, jelikož dojíždím do Boskovic).

Berme teď zápasový den. Vše zůstává stejné až na pracovní dobu.

14 - 15 Odchod z práce. Cesta autem nebo autobusem na zápas.

16 - 16:30 Příjezd na zimák do kabiny.

16:30 - 17:00 Rozcvička, příprava výstroje.

17:00 - 17:20 Rozbruslení před zápasem.

18:00 - 20:30 Zápas. Po zápase klobáska nebo zastávka na benzince a domů.

22:00 - 23:00 Příjezd domů.

Jelikož je tělo ještě rozhicované a stále plné adrenalinu, tak i když sem unavenej jak pes, tak stejně usnout nemůžu, tudíž spánek přichází mezi 1 - 2 hodinou ranní. No, a pak se celý proces opakuje. 

Takže play-off je krásná věc, i když Vás to stojí sílu, nervy atd., ale i tak je to nejlepší část sezóny. Jak dopadne celkově, to už záleží na celém týmu tohoto nejkrásnějšího sportu..

 

Chvátoš

 

 

 

Produktové kategorie

Nákupní košík

Počet kusů: 0

Uživatelský profil

Přihlásit se Registrovat

Buďte o krok napřed! Veškeré novinky pravidelně v emailu.
Řídíme se ochranou osobních údajů.

Jsme autorizovaný prodejce

U nás nenaletíte. Máme pouze originální zboží se zárukou, které můžete vyměnit nebo vrátit a garantujeme řádnou reklamaci.

Facebook YouTube Instagram Kde nás najdete