Poradíme na +420 720 038 338 (Po - Pá 10:00 - 18:00 a So 10:00 - 12:00)

Blademaster vs. ProSharp

Nevíte si rady?

Jaroslav Chvátal, hokejový specialista

Napište mi dotaz
+420 720 038 338

Kategorie

Filtrovat produkty

Nebyly nalezeny žádné produkty

29.6.2020

"Blademaster či Prosharp, to je oč tu běží.."

Jak by řekl dnešní Hamlet, kdyby brousil brusle. Je to relativně lehká a zároveň zapeklitá otázka a stejnou si pokládám i já. Každá z těchto brusek má své pro i proti, i když samozřejmě převažují ty pro. 

Blademaster je určitě starší a proto má všechny své mouchy vychytané a jejich sortiment najdete v kabině kustodů od NHL, přes veřejné kluziště v kukani spolu s grogem a párkem v rohlíku, až po poslední zimák v Horní Dolní. Dříve se začínalo na bruskách, kdy se brusle brousily vertikálně (to zůstalo do dnešních dní u broušení profi krasobruslí na profi brusce) a někteří "kaskadéři" u tohoto broušení zůstali dodnes. Nic proti těmto "kmetům", ale doba se nám posunula a jsme čím dál více rozmlsaní, co se broušení týče. Navíc při "old school" broušení musíte mít pevné ruce a ne být vyklepaní jak drahej pes. Když se tedy posuneme do tohoto století, tak Blademaster brusky pořídíte od těch nejmenších kufrových, až po půltunový kolos, který není jednoduché někam upíchnout (a ještě zaplatit). Stejně jako u mých prvních bruslí, tak i po 8 letech stále brousím brusle na Blademasteru. Máte brusku a dnešní držák na brusle, který je perfektní - brusli zafixujete, nastavíte výšku a už jen brousíte. 

Prosharp je o dost mladší a je to defucto bruska pro líné brusiče - berte s nadsázkou. Vezmete brusli/nože, položíte do brusky, zmáčkenete tlačítko a jdete na kafe. V kostce to tak opravdu funguje, ale zas tak jednoduché to není. Musíte nastavit šířku nože (pokud nemáte novější typ 2001), jak hluboký žlábek, počet broušení a až pak jdete na kafe. Všechno má na starost počítač, který za Vás skoro všechno udělá a vy jen kasírujete. Ze svého pohledu - je to strašná pohoda, ale.. Ale já si nějak zvyknul na ten osobní kontakt s bruslemi, kdy si s nožem vyhrajete, zavoskujete, občas se spálíte nebo říznete.. Navíc, co se týče brankářských bruslí (brousíme vnitřní hranu výš než vnější), tak u Prosharpu je hrozně složité nastavení a navíc výsledek je neurčitý. Nicméně Prosharp má jednu obrovskou výhodu oproti Blademaster, a to je profilování nožů. U Blademaster děláte všechno ručně, jste zaprášení, lehce udušení struskou z nožů a docela nadření, než máte hotovo. Prosharp? Změříte si nože, upnete šablonu, položíte nože a teď můžete jít v klidu na kafe i cigáro - bruska to bez Vaší námahy udělá za Vás, dokonce i s větší přesností.

Takže jak jsem říkal, všechno má sve pro a proti. Závěrem bych to zhodnotil takto: Blademaster využívám na klasické broušení, drtivé většiny bruslí. Prosharp z 99% na profilování nožů a to 1% na plastové brusle na přehradu.

Takže i po letech platí Hamletova otázka..

 

Chvátoš

Produktové kategorie

Nákupní košík

Počet kusů: 0

Uživatelský profil

Přihlásit se Registrovat

Buďte o krok napřed! Veškeré novinky pravidelně v emailu.
Řídíme se ochranou osobních údajů.

Jsme autorizovaný prodejce

U nás nenaletíte. Máme pouze originální zboží se zárukou, které můžete vyměnit nebo vrátit a garantujeme řádnou reklamaci.

Facebook YouTube Instagram Kde nás najdete